Si të rritet një mjekër të bukur


Në mënyrë që të kuptojnë se si të rritet një mjekër, vnachalenuzhno kuptojnë se kjo nuk është aq e lehtë sa mund të duket në shikim të parë. Ju nuk duhet të luftojnë shumë me ta, si me stereotipet sociale, sepse rroje është bërë normë, dhe shumë trajton mjekër shumë skeptik. Prandaj është e nevojshme për të marrë të gatshme për të zmbrapsur sulmet dhe të jenë të durueshëm.

Çfarë ju duhet të dini para se të rritet një mjekër


Intensiteti i rritjes së flokëve në fytyrën e njerëzve që kanë të bëjnë kryesisht me trashëgim dhe nivelet e hormoneve të caktuara që kanë filluar të prodhohen nga trupi gjatë pubertetit djalë. Pra, nëse ju pothuajse nuk rriten flokët, pastaj mjekra e bukur dhe të trasha duhet të harrojmë, por ka shumë metoda që në mënyrë të konsiderueshme rrisin rritjen e mjekrës dhe mund të arrijë rezultate të rëndësishme në një periudhë relativisht të shkurtër kohe.

Përveç kësaj, rritja e jo shumë e shpejtë e flokëve mund të tregojnë një mungesë të disa ushqyesve dhe vitamina në trup apo në nivele të vogla të testosterone, kështu që është e nevojshme që të i kushtoj vëmendje jo vetëm për pjesën e jashtme të çështjes, por shikuar dietën tuaj dhe ushtrim.

Metodat popullore për të marrë rezultatet

  1. Para në mënyrë që të rritet një mjekër, kontrolloni nivelin tuaj testosterone dhe në qoftë se ajo është zvogëluar, ajo mund të përmirësohet duke përdorur arra dhe fara luledielli, ushqim deti dhe mish pule në vend të mishit të derrit. Gjithashtu, ju duhet të plotësisht të heqë dorë nga ëmbëlsirat dhe kafe, këto produkte të reduktuar përmbajtjen e hormonit kryesor mashkullor në trup. Ju gjithashtu duhet të ushtrojnë rregullisht, më shumë gjumë dhe nuk pi alkool.
  2. Për rritje të mirë të mjekrës duhet të përfshihen në dietë e ushqimeve që përmbajnë kalcium, dhe peshku, e cila përfshin shumë proteina.
  3. Ka kozmetike, një nga më të efektshme është aplikimi përditshme në zonën mjekër përzierje e naftës pluhur dhe rodhe në lidhje me njëri-tjetrin, atëherë është e nevojshme për të larë atë me shampo ose xhel hidratues.
  4. Shumë nga ata që e dinë përgjigjen se si të rritet një mjekër, këshilluar nga koha në kohë për të vënë në fytyrë përzierje një lugë gjelle salcë kosi dhe dy gram piper, i cili në minutën e 20 duhet të lajë dhe moisturize krem ​​të lëkurës. Piper aktivizon rrjedhjen e gjakut në follicles flokët, duke përmirësuar aktivitetin e tyre.
  5. Gjithashtu, për të përmirësuar gjendjen e flokëve dhe për të përshpejtuar rritjen e tyre do të takohet me përzierje të veçantë shampo me disa gram e pluhur mustardë në një raport prej 10 ml. për 3 g. respektivisht.

Përveç këtyre metodave të ndihmës së mirë në një çështje të tillë të vështirë si mjekra vidroschuvannya të jenë të durueshëm. Shumë herët për të përpiqen për të dhënë atë formë. Ajo është e mirë për të pritur rreth një muaj dhe pastaj të fillojnë të formësojnë të ardhmen mjekra formë, që të mos humbim kohë kot.