Hog mitrës gjatë planifikimit shtatzënisë


Hog mitrës emri popullor ortilii njëanshme (lat. Secunda Orthilia).

Në burime Amerikane dhe Europiane Hog uterus si një bimë medicinale nuk është përmendur, por në vendit është shumë njohura në mjekësinë popullore per trajtimin e semundjeve te sistemit urogjenital, duke përfshirë infertilitetit.

Hog mitrës: receta


Si bimëve mjekësore të përdorura nga bimët barishtore që shfarosi gjatë periudhës së lulëzuar. Nga kjo është e infusions dhe tinktura alkoolit përgatitur.

Infuzione Upland mitrës mund të përdoret edhe për të pijshëm brenda dhe jashtë për douching. Por ata janë të përgatitur në mënyra të ndryshme.

  1. Për të përgatitur për përdorim të brendshëm të 1 lugë herbs copëtuar Upland mitrës derdh një filxhan (200 ml) ujë të valë dhe të insistojnë 10-15 minuta në një vend të ngrohtë. Të rriturit marrin 1 / 2-1 / 3 filxhan 2-3 herë në ditë me ushqim.
  2. Për të përgatitur për douching 2 tbsp herbs ujë të zier, insistojnë 2-3 orë, filtër. Douching shpenzojnë shtrirë në anën e (në qoftë se ka dhimbje në anën ku dhemb).

Tretësirë ​​Upland mitra është më efektive se infuzion, dhe i përgatitur si më poshtë:

  • 2 tbsp herbs këmbëngulin 2 javë në vend të errët 0.5 litra alkool;
  • marrë 20-25 pika tri herë në ditë për 15 minuta përpara se të hahet.

Hog mitër si pjesë e disa shtojcave dietike.

Fondet nga malore mitrës, si të gjitha përgatitjet bimor nuk janë menjëherë: efekti do të jetë jo më parë se një muaj pas fillimit të trajtimit. Zakonisht Kursi Upland mitër është marrë nga tre muaj deri në një vit.

Si për të marrë malore mitrës

Para se të aplikoni Upland mitrës kur planifikon shtatzënia duhet të merrni testuar për të përcaktuar nivelin e tyre të hormoneve. Hog mitrës redukton estrogjenit, kështu që niveli i tyre i reduktuar kjo barishte tregon vetëm faza e 2-të të ciklit.

Në raste të tjera, infuzion ose zierje marra nga dita e parë pas menstruacioneve dhe pini para se të ardhshëm. Gjatë menstruacioneve Upland mitrës pije nuk është i rekomanduar.

Contraindication

Mos e merrni Upland pengim mitrës tubave për shkak të rrezikut të shtatzënisë ektopike. Kur mjete gastrit ha nga ortilii nuk është i rekomanduar.

Kundërindikuar Borovaya mitrës, ndërsa duke marrë kontraceptivëve oral dhe metoda të tjera hormonale.

Kur e pritjes Upland mitrës shtatzënisë duhet të ndalet.