Display #
Title Author Hits
7 këshilla për shëndetin e veshit admin 66
Abscesi Retrofarinhealnyy admin 46
Acid borik në metodën e veshit të administratës admin 211
Acoustic Simptomat trauma veshit dhe trajtimi admin 97
Adenoids trajtimit mjete popullore admin 51
Adenovirusi infeksion diagnostike dhe karakteristika admin 52
Ajo dhemb për të marrë frymë shkaqet e mundshme admin 171
Aparatet e dëgjimit mund të shkaktojë meningjit admin 47
ARI por jo gripi admin 58
Arsyet për ftohjet admin 50
Aspirina astma admin 78
Astma dhe alergji që kanë të bëjnë admin 68
Astma i fëmijëve Mjekimi admin 58
Astma tek fëmijët admin 113
Astma tek fëmijët e trajtimit të pazakontë admin 72
Astmë manifestime klinike admin 58
Astmë simptomat dhe trajtimi admin 85
Astmës dhe estrogjenit nivele admin 77
Bajamet Cryodestruction trajtimi pa dhimbje nga grykët admin 68
Bakteret dhe viruset në bordin e udhëtimit më të rrezikshme admin 124
Bankat dhe mustardë efektivitetin e mjeteve juridike në shtëpi për ftohjet admin 55
Berylliosis rezultat shkatërrues i progresit admin 56
Bimeve medicinale në trajtimin e astmës admin 47
Bimeve medicinale për trajtimin e gripit dhe ftohjes admin 47
Bird rrezik gripit të njerëzve admin 59
Birë në sinusit dhe të këqijat admin 55
Çfarë bën kollë mjekësinë popullore admin 39
Çfarë është astma admin 50
Çfarë është bronkiektazise admin 56
Çfarë është faringjit admin 80
Çfarë është një grykët folikulare admin 71
Çfarë ndodh nëse fyt druri admin 42
Çfarë studion surdopsiholohiya admin 42
Çfarë temperatura duhet të xhiruar poshtë fëmijën admin 68
Cili është rreziku i ftohtë në këmbë admin 60
Com trajtim fyt admin 52
COPD më keq për gratë sesa për burrat admin 55
Dëgjimi humbje në fëmijë preventive admin 49
Dëgjimi në sapolindur admin 48
Dëgjimi shkakton humbje admin 49
Dëgjimi simptomat humbje admin 50
Dëme veshët mekanike admin 63
Dhimbje në vesh pas zhytjes admin 64
Diabetin është i lidhur me dëmtim dëgjim admin 61
Diagnostifikimi psikologjike të fëmijëve të shurdhër admin 49
Diagnoza astma dhe trajtimi admin 62
Diagnoza e dëmtimit të dëgjimit admin 142
Diagnoza e gripit si konfirmuar diagnozën admin 83
Diagnoza e migrenës admin 55
Diplomat e humbjes së dëgjimit admin 69
Djegiet kimike të jashtëzakonshme traktit të sipërm respirator admin 55
Djegiet termike laring admin 43
Duhanxhi kronik bronkit admin 42
Dyspnea shkaqet kryesore admin 141
Efekte të lehta Hipotermia admin 239
Emfizemë admin 49
Epidemia e shurdhimit admin 59
Eustachitis akute dhe kronike admin 52
Facebook shkakton astmë admin 54
Faktorët e rrezikut për COPD admin 78
Fazat e zhvillimit të memories verbale e fëmijëve të shurdhër admin 52
Features formë fëmijët e shurdhër kujtesës admin 65
Features ushqimin në astmës dhe SPOK admin 49
Fëmijët otitis admin 60
Ftohjet ARI admin 43
Ftohjet në fëmijët admin 49
Furatsilin për gargarë si për të përgatitur një zgjidhje admin 43
GERD dhe astma kollë pasi të hahet admin 63
Gërhitës shkaqet, diagnostikimin dhe trajtimin admin 47
Gjimnastikës hap pas hapi udhëzim për Buteyko admin 63
Hearing Loss admin 52
Humbjen e dëgjimit se si për të ruajtur cilësinë e jetës me humbjen e dëgjimit admin 48
Ilaçe kollë e thatë e pafuqishme admin 55
Imët guri në fëmijët admin 72
Immunomodulators bimor ftohjet admin 54
Influenca është më shumë se një ftohtë admin 61
Karakteristikat kryesore të dëgjimit të njeriut admin 51
Kimike djeg prezantimit klinik mushkërive, simptomat, pasojat admin 42
Kjo mund të duhet një transplantim të mushkërive admin 215
Kollë admin 55
Kollë lagësht trajtohet si admin 67
Komplikimet e gripit admin 48
Komplikimet e gripit sezonal të sëmundjeve më të rrezikshme admin 69
Korrigjimi i mur ndarës hundës kur frymëmarrja hundë admin 65
Korrigjuar astma mollë admin 52
Kujdes në fëmijët me dëgjim të dëmtuar admin 55
Kujdesit në shtëpi astma profesionale admin 62
Kurë astma admin 51
Kush është më i prirur se COPD tjetër admin 62
Kush janë shkolla për dëgjim të dëmtuar admin 63
Lëkurës Ndjeshmëria në fëmijët me dëmtim të dëgjimit admin 58
Llojet pectoris dhe trajtimi admin 65
Lodra zhurmshme fëmijët dëm admin 51
Marrëdhëniet ndërnjerëzore e fëmijëve dhe adoleshentëve me dëgjim të dëmtuar admin 79
Mbani fyt verore admin 59
Memorie me dëmtim të dëgjimit admin 44
Metodat Express për ftohjet admin 49
Mjetet antivirale të influencës në traktin gastrointestinal admin 43
Mukusit në nasopharynx për të bërë admin 44
Mushkërive sarkoidosis sëmundje admin 75
Ndihma e parë për statusin e astmës admin 49
Ndjenja dhe perceptimi në fëmijët me dëgjim të dëmtuar admin 76
Ndjeshmëria për herpes përcaktuara gjenetikisht admin 47
Ndjesi e trupit të huaj në fyt admin 178
Ndjesi kinesthetic dhe perceptimet me dëmtim të dëgjimit admin 63
Në marrëdhëniet në mes humbjen e dëgjimit dhe peshë admin 49
Nëse veshët përcaktuara ftohjet admin 58
Një kurs zgjatur e sinusit kronik admin 55
Një prekje e fëmijëve të shurdhër admin 63
Operacion transplantin e mushkërive dhe parashikimi i tij admin 57
Otitis media admin 57
Otolaringolog naftizinovoy Natalia Hurwitz e varësisë, një mirësi e vogël dhe Buburrecat në veshët e tyre admin 53
Oxygen uria dhe pasojat e saj admin 76
Parandalimi dhe trajtimi i ftohjet admin 43
Parandalimi i infeksioneve respiratore admin 54
Për të ndihmuar kullimit postural admin 59
Pika e priza veshit admin 54
Pika e tape sulfurik admin 60
Pirja pasive e duhanit që vuajnë nga tymi i duhanit admin 73
Pneumonia në rriturit admin 55
Pneumonia simptomat dhe trajtimi admin 251
Polyps në hundë admin 66
Priza sulfurit në veshët e tyre dhe se si për të parandaluar formimin admin 47
Problemet shurdhim Kompensimi dhe modelet admin 84
Psikologjike shkakton astmë admin 50
Rehabilitimi në palestër admin 56
Rëndim vesh-hundë-fyt sezonale admin 38
Rregullim psikologjik i fëmijëve me dëgjim të dëmtuar admin 53
Sa shpejt kuruar rinitit admin 55
Sëmundja jo vetëm duhanpirësit admin 64
Sëmundja pulmonare obstruktive kronike dhe duhani admin 46
Sëmundje të mushkërive të ndodhë admin 60
Shenjat e astmës e para dhe simptomat admin 65
Shenjat e pneumonisë në një fëmijë admin 52
Shkaqet akustike nevromë, simptomat, trajtimi admin 128
Shkaqet astma e admin 60
Shkaqet dhe trajtimi i sindromës pengim bronkial admin 50
Shkaqet e humbjes së dëgjimit admin 52
Shkaqet hemoptysis, diagnoza, trajtimi admin 139
Shkaqet kryesore të dëmtimit të dëgjimit admin 58
Shkaqet sulfurik plug dhe simptomat admin 59
Shpesh fëmijët e sëmurë se ata në fakt janë të sëmurë admin 53
Shumica mitet popullore rreth gripit admin 49
Shurdhër mund të ndjehen muzikë admin 61
Shurdhim përmirëson vizion admin 65
Si mbytje admin 55
Si për të komunikuar me njerëz të shurdhër gjuhën e shenjave admin 72
Si për të kuruar astmë admin 54
Si për të larë furatsillina tuaj hundë admin 65
Si për të mbrojtur kundër gripit të shpendëve admin 63
Si për të mbrojtur veten nga gripi i derrave admin 53
Si për të ndaluar gjakun nga hunda admin 70
Si për të ruajtur dëgjimin tuaj admin 91
Si për të trajtuar sinusit kronik admin 75
Si të hiqni ngjeshur vesh në shtëpi admin 68
Si të mos për të kapur gripin e derrave admin 48
Si të shpëtoj nga gërhitës admin 61
Siklet pasi të hahet fyt com admin 54
Simptomat adenovirusi infeksionit dhe trajtimi admin 61
Simptomat akute pneumoni admin 64
Simptomat akute sinusit admin 55
Simptomat akute tracheitis dhe Trajtimi admin 57
Simptomat dhe dallimet SARS admin 90
Simptomat dhe diagnoza e astmës admin 43
Simptomat e bronkitit te fëmijët admin 65
Simptomat e gripit si kapur fillim admin 59
Simptomat e mesme veshit dhe trajtimi admin 71
Simptomet e bronkit admin 57
Simptomet e bronkit në të rriturit admin 44
Simptomet e COPD admin 44
Sindroma e distresit respirator akut shkakton, simptomat dhe trajtimin admin 148
Sindromi akut respirator ankth admin 63
Sindromi Broncho pengesa në fëmijët admin 62
Sindromi Broncho pengesa në fëmijët e trajtimit konservativ admin 54
Sindromi Sjogren shkakton, diagnostikimin dhe trajtimin admin 56
Spacer - pajisje për mbytje admin 47
Sport për asthmatics admin 54
Squfurit tape për të bërë admin 46
Sulmi i astmës duhet të dini admin 97
Testet diagnostike e specieve testit funksionit të mushkërive admin 197
Testi Mantoux dhe Kundërindikimet për zbatimin e saj admin 56
Thithja ftohtë në qoftë se ka kuptim admin 58
Timpanometriya admin 47
Trajtimi aktual i astmës admin 45
Trajtimi akut sinusit admin 43
Trajtimi i astmës në punë admin 45
Trajtimi i astmës te fëmijët admin 66
Trajtimi i dëgjimit admin 55
Trajtimi i sinusit në fëmijët admin 50
Trajtimi otitis i mjeteve juridike popullore otitis admin 41
Traumatike otitis media dhe mastoiditi admin 47
Vaksinimi i grave shtatzëna admin 57
Veshit shpuar admin 76
Vitamina B9 ndihmë ngadalësojë humbjen e dëgjimit admin 57
Yoga për dritën admin 53
Zahyschayemosya e sëmundjeve të mushkërive admin 55
Zhvillimi i kujtesës verbale në fëmijët me dëgjim të dëmtuar admin 44
Zhvillimi i personalitetit dhe identitetit të fëmijëve me dëgjim të dëmtuar admin 63